Představení sady CorelDRAW® Graphics Suite X8

CorelDRAW® Graphics Suite X8 je rozsáhlé grafické řešení, které vám pomůže převádět tvůrčí energii na grafiku, jež působí potěšení a zanechává trvalé dojmy bez ohledu na médium. Jeho nástroje velkého kalibru, bezkonkurenční výkon a pracovní plocha s rozsáhlými možnostmi přizpůsobení vám dávají dostatek síly na osedlání vaší kreativity, vytváření návrhů vaším vlastním stylem a inspirování cílové skupiny.

Bez ohledu na to, zda jste uživatelem-nováčkem, nebo zda bez aplikace CorelDRAW již roky nedáte ani ránu, můžete využívat široké spektrum výukových nástrojů a přizpůsobitelné prostředí, abyste dokázali rychle začít a jedinečným způsobem přijmout aplikaci za vlastní. Uživatelé, kteří tvoří grafiku
v systémech Windows, by měli vědět, že sada CorelDRAW Graphics Suite X8 je optimalizována tak, aby v plném rozsahu využívala výhody nejnovější generace zařízení se systémem Windows 10. A díky důrazu na produktivitu bude sada CorelDRAW Graphics Suite X8 vaše pracovní postupy zrychlovat a zjednodušovat, a navíc vám poskytne větší kontrolu – zejména při práci s písmy nebo při úpravách obrázků a objektů.

Doporučujeme vám blíže se seznámit s výkonem a tvůrčím potenciálem nové sady CorelDRAW Graphics Suite X8.

 

Snadný začátek

Jedním ze základních principů při vývoji sady CorelDRAW Graphics Suite X8 bylo zajištění, aby vaší tvůrčí jistotě nikdy nic nebránilo. V tomto duchu byly do sady integrovány univerzální prostředky, jejichž cílem je inspirovat a vzdělávat. Bez ohledu na to, zda se sadou pracujete poprvé, přecházíte na ni z dřívější verze nebo máte zkušenosti s jiným grafickým softwarem, jsou přímo v rámci sady
k dispozici výukové nástroje určené přímo pro vás. Příkladem jsou noví úvodní průvodci. Tato posloupnost interaktivních výukových kurzů zkracuje dobu nutnou pro zvládnutí, takže můžete vstát a rozběhnout se rychleji než kdy dříve. Kromě toho byl oblíbený panel Rady rozšířen, aby ještě více usnadňoval maximalizaci nástrojů a funkcí sady při práci. A sekce Discovery Center, která je nyní přístupná z vylepšené uvítací obrazovky, nabízí výběr tvůrčích rad a výukových kurzů pro všechny výukové styly a úrovně dovedností.

Technologie, která pohání velkou část světa návrhu, se vyvíjí fascinující rychlostí. Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 je navržena tak, aby vám umožňovala využívat tato vylepšení v plné míře. Nezáleží na tom, zda pracujete s nejnovější verzí nejoblíbenějšího operačního systému na světě, s monitory
s nejvyšším rozlišením nebo s pokročilou podporou více monitorů – své návrhy můžete vždy vytvářet snadno.

 

Tvorba

Software CorelDRAW Graphics Suite byl po dlouhou dobu používán profesionály v oblasti tvorby a produkce, protože bezkonkurenční výkon jeho sady nástrojů umožňuje vytvářet návrhy obratně, rychle a spolehlivě.

Naším přáním je, aby vás sada CorelDRAW Graphics Suite inspirovala a aby tento vztah byl oboustranný. Řadu nových funkcí jsme vyvinuli jako přímý důsledek návrhů od uživatelů, kteří s touto sadou dennodenně pracují. Jejich neocenitelná zpětná vazba vedla například k rozšířením pracovních postupů, jako je pole Seznam písem, které usnadňuje hledání toho pravého písma pro váš projekt. Nové možnosti úprav objektů – například schopnost skrývat objekty, kopírovat a znovu používat segmenty křivek či vybírat sousedící uzly – zjednodušují a zrychlují i ty nejnáročnější návrhy. Rozšířený nástroj Nůž otevírá celý svět tvůrčích možností tím, že umožňuje intuitivně a přesně dělit vektorové objekty, text a rastry. Aplikace Corel® PHOTO-PAINT® X8 také představuje široké spektrum doplňků velkého kalibru pro úpravy fotografií, a to včetně nástroje Retušovací klonování pro dokonalé odstraňování skvrnek z obrázků, opravy zakřivení perspektivy a použití nové Gaussovy rozostřovací čočky.

 

Přizpůsobení

V každém odvětví spoléhajícím na sadu CorelDRAW Graphics Suite se provádějí jiné pracovní postupy s jinými potřebami. Namísto nucení kohokoli k práci určitým způsobem vás software Corel podněcuje
k takovému způsobu práce, který nejlépe vyhovuje vám a vašim projektům.

Svou pracovní plochu můžete snadno upravit změnou velikostí ikon nebo barvy okrajů plochy a oken. Můžete vybírat z mnoha rozvržení uživatelského rozhraní navržených pro konkrétní úlohy, z pracovních ploch Lite, které lépe zpřístupňují často používané nástroje každé aplikace, či z pracovních ploch inspirovaných klasickými styly X6 pro dlouholeté uživatele, kteří třeba mají raději dřívější vzhled sady.
K dispozici je rovněž široké spektrum možností přizpůsobení, které vám pomohou upravit si rozhraní tak, aby přesně odpovídalo vašemu pracovnímu postupu. Jelikož písma jsou zásadním prvkem mnoha tvůrčích oblastí, nová aplikace Corel Font Manager™ zjednodušuje jejich hledání a správu v systému. Pracovní plochu můžete vylepšovat a upravovat ještě více díky možnosti volby z výběru tvůrčích nástrojů, které jsou k dispozici pro stažení nebo nákup přímo v rámci sady.

 

Potěšení

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X8 obsahuje vše, co potřebujete pro dodávky poutavých návrhů
v profesionální kvalitě na libovolném médiu. Ať už je vaše práce určena pro web, sociální sítě, tištěné reklamy, brožury, billboardy nebo plastové reklamní štíty, tato sada poskytuje potřebnou
flexibilitu a přesnost pro všechny typy projektů.

Jedním z důvodů, proč sada CorelDRAW Graphics Suite po dlouhou dobu patří u tvůrčích profesionálů k těm nejoblíbenějším, je skutečnost, že jim vždy umožňovala zaměřit se na ohromení cílové skupiny. Čas strávený úpravami nastavení barev a prací s formáty souborů je vždy na úkor toho, co by ve skutečnosti dělali raději – vytváření výrazných a poutavých návrhů. Sada CorelDRAW Graphics Suite proto nabízí systém správy barev, který zajišťuje přesnou reprezentaci barev bez ohledu na míru vašich zkušeností. Ať už importujete maketu od zákazníka, pracujete se staršími návrhy nebo odesíláte projekt do tiskárny či do výroby, můžete se spolehnout na to, že všechny barvy odpovídají skutečnosti. A díky kompatibilitě s nejširší škálou formátů souborů na trhu poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X8 flexibilitu, kterou návrháři potřebují při sdílení své práce. K dispozici je také nástroj pro vývoj webů Corel Website Creator s desítkami šablon, díky nimž můžete snadno navrhovat, implementovat a udržovat webové stránky, aniž byste se museli učit programovat.

A pokud byste chtěli hledat inspiraci nebo radu, je k dispozici web komunity CorelDRAW. Na tomto místě se uživatelé mohou setkávat, sdílet informace, učit se od ostatních, sledovat, co vytvářejí členové komunity, a čerpat inspiraci.

 

Různé možnosti zakoupení

Chceme uživatelům poskytovat možnosti volby, a proto nabízíme pro sadu CorelDRAW Graphics Suite několik možností zakoupení.

Trvalá licence

Společnost Corel věří, že pokud vám nájemní model nevyhovuje, neměli byste do něj být nuceni. Za jednorázovou platbu vám trvalá licence pro produkty CorelDRAW poskytuje právo využívat software bez časového omezení a dodatečných měsíčních nákladů. Koupí krabicové verze, verze ke stažení či objemové licence produktu získáte přístup ke všem výhodám příslušné verze a není nutné trvalé připojení k Internetu. Trvalé licence vám nabízí možnost platit za budoucí hlavní upgrady, pouze pokud je budete chtít.

Předplatné

Předplatné produktů CorelDRAW® představuje cenově dostupný způsob, jak si zajistit používání nejnovějších nástrojů a rozšíření sady CorelDRAW Graphics Suite. Nabízí cenově výhodnou alternativu k placení plné ceny softwaru předem. Místo toho získáte možnost stažení plné verze sady CorelDRAW Graphics Suite*, která zůstane funkční po dobu platnosti předplatného. Sami rozhodujete o tom, jak a kdy ho chcete využít. Roční předplatné nabízí celkovou slevu s možností automatického obnovení nebo ukončení předplatného po uplynutí 12 měsíců.

Vždy budete upozorněni na to, že jsou k dispozici ke stažení nejnovější vylepšení výkonu, aktualizace a nové verze. Vaše předplatné vás po dobu platnosti automaticky opravňuje k upgradu na následující hlavní verzi.

Program upgradů

Nový program upgradů produktů CorelDRAW® představuje pro vývojáře bezproblémový způsob, jak si zajistit aktuálnost nástrojů za nejlepší cenu. Pokud jste vlastníkem některé verze sady CorelDRAW Graphics Suite s trvalou licencí, zaplatíte jednou ročně přijatelný poplatek a budete mít jistotu, že pracujete s nejnovějšími tvůrčími nástroji a využíváte nové možnosti kompatibility souborů a nejnovější technologie. Dokud váš účet bude aktivní, automaticky získáte každou novou verzi sady CorelDRAW Graphics Suite. A to nejlepší – stačí se v programu jenom zaregistrovat a můžete ho pustit z hlavy. Navíc platí, že pokud se vaše potřeby změní, budete i nadále mít poslední verzi, kterou jste prostřednictvím programu upgradů obdrželi.

 

Hlavní nové a vylepšené funkce

Nová kompatibilita a podpora: 

S kompletní optimalizací pro systém Windows 10 můžete nově využívat zobrazování na více monitorech bez ohledu na rozlišení, podporu zobrazení 4K a vyšší a možnost pracovat s tablety s pery kompatibilními s technologií Windows Real-Time Stylus, například Microsoft Surface, která byla přidána k dosavadní podpoře tabletů a zařízení Wacom.

Nový nástroj Corel Font Manager™: 

Konečně získáte kontrolu nad neustále se rozšiřující sbírkou písem a možnost naplno využít již vlastněná písma. Můžete rychle procházet, ovládat a organizovat písma. Ideální pro profesionály, kteří každý den používají nejrůznější písma, od grafiků, typografů a ilustrátorů až po návrháře obalů, reklam a webů.

Vylepšené vyhledávání a filtrování písem: 

Rychle najdete požadované písmo i bez zdlouhavého procházení složek v počítači nebo v síti. Můžete například hledat klíčové slovo „skript“ nebo specifickou sadu znaků. Zobrazí se seznam se všemi písmy na vašem počítači, která odpovídají vašim požadavkům.

Vylepšený nástroj Nůž: 

Nyní můžete rozdělit jakýkoli objekt nebo skupinu objektů (vektorových, textových i rastrových), a to úsečkou, čárou nakreslenou od ruky nebo Bézierovou křivkou. Překrývejte objekty nebo vytvářejte mezery mezi novými objekty po jejich rozdělení. Vyberte některý ze způsobů vytvoření obrysu nebo nechte na aplikaci, aby nový obrys doplnila sama.

Nové funkce pro návrh vyžádané uživateli: 

Díky nové funkci Skrýt objekt a Zobrazit objekt můžete jednoduše spravovat komplexní projekty. Kopírujte, vkládejte nebo duplikujte části existujících křivek s funkcí  Kopírování segmentů křivky a prozkoumejte funkci Gaussovo rozostření, která umožňuje nastavit míru prolnutí okrajů vrženého stínu.

Nové a vylepšené funkce pro úpravy fotografií: 

Odstraňte nedokonalosti s nástrojem Retušovací klonování a použijte vylepšený nástroj Narovnání obrazu k opravě geometrického zkreslení.

Nová přizpůsobení pracovní plochy: 

S pracovní plochou, která odpovídá vašim pracovním postupům, se můžete ihned pustit do produktivní práce. Změňte barvu okrajů plochy a oken, vyberte si tmavé nebo světlé uživatelské rozhraní, které bude vyhovovat způsobu vaší práce, přizpůsobte velikost textu a ikon a otvírejte okna v rámci plovoucího okna.

Nové výukové nástroje: 

Začněte pracovat s novou aplikací snadno a rychle díky přívětivému prostředí, které nabízí snadné nastavení, výukové zdroje přímo v aplikaci, zlepšený ukotvitelný panel Rady a další. Seznamte se
s novinkami v úplném úvodním průvodci nebo ve speciální verzi určené pro stávající zkušené uživatele předchozích verzí aplikací CorelDRAW, Corel® PHOTO-PAINT® a jiných grafických aplikací.

Vylepšená podpora pro sdílení a výstup: 

Můžete se spolehnout na sbírku nejnovějších obecně používaných formátů souborů a na funkce, které vám pomohou vytvořit, připravit a finalizovat váš výsledný produkt. Využijte rozšířené kompatibility
s formáty, jako jsou AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX a PPT. Nové dialogové okno Okraj a průchodka vám umožní snadno vytvořit reklamní pruh z celé stránky nebo jen
z vybraných objektů. Ať už pracujete na drobném projektu, jako je logotyp nebo webová grafika, nebo na velkých plochách, třeba na reklamní tabuli nebo na potisku auta, CorelDRAW zajistí právě takový výstup, jaký potřebujete.

Nová komunita CorelDRAW SDK a Developer: 

S pomocí webu komunity CorelDRAW SDK a Developer můžete vytvářet vlastní nástroje pro automatizaci: community.coreldraw.com/sdk.

 

Co je součástí?

Aplikace

CorelDRAW® X8: Aplikace pro intuitivní tvorbu vektorových ilustrací a stránkový zlom, splňující všechny požadavky dnešních vysoce vytížených profesionálních i neprofesionálních grafiků.

Corel® PHOTO-PAINT® X8: Aplikace pro profesionální úpravy obrázků, která umožňuje rychlé a snadné retušování a vylepšování fotografií.

Corel Font Manager™ X8: Samostatná aplikace pro správu písem, která umožňuje vyhledávání, uspořádávání a zobrazování náhledů lokálních písem i písem online v rámci služby Content Exchange.

Corel® PowerTRACE® X8: Nástroj integrovaný do aplikace CorelDRAW a umožňující rychle a přesně převádět rastry na upravitelnou vektorovou grafiku.

Corel® CONNECT™ X8: Celoobrazovkový prohlížeč poskytující přístup k digitálnímu obsahu sady a
k nové službě Výměna obsahu a umožňující v počítači nebo v místní síti vyhledat prvky, které ideálně doplní váš návrh.

Corel CAPTURE™ X8: Nástroj pro snímání umožňující jediným kliknutím ukládat snímky obrazovky počítače.

Corel® Website Creator™*: Aplikace nabízející rychlou a snadnou cestu k návrhu, implementaci a správě webových stránek.

 

Podpůrné aplikace


Průvodce čárovým kódem: Průvodce, který umožňuje uživatelům vytvářet čárové kódy v celé řadě standardních formátů.

Průvodce oboustranným tiskem: Průvodce, který pomáhá optimalizovat projekty pro oboustranný tisk.

PhotoZoom Pro 4*: Modul plug-in, který registrovaným uživatelům umožňuje exportovat a zvětšovat digitální obrázky z aplikace Corel PHOTO-PAINT.

WhatTheFont: Služba pro online identifikaci písem integrovaná do aplikace CorelDRAW.

Microsoft® Visual Basic® for Applications 7.1: Integrované vývojové prostředí s podporou 64bitové architektury, které pomáhá optimalizovat pracovní postupy díky automatizaci úloh.

Microsoft® Visual Studio® Tools for Applications 2015: Sada nástrojů disponující výkonem technologie .NET Framework, díky čemuž můžete vytvářet makra pro automatizaci úloh a rozšiřování funkcí, a tím šetřit čas.

GPL Ghostscript: Funkce umožňující oddělení a používání jednotlivých prvků importovaných souborů EPS namísto práce jen s obrázky záhlaví. Je také vylepšeno importování souborů PDF vygenerovaných aplikacemi jiných výrobců.

 

Obsah

10 000 vysoce kvalitních klipartů a digitálních obrázků

2 000 profesionálních digitálních fotografií s vysokým rozlišením

1 000 písem OpenType®

350 profesionálně navržených šablon

2 000 šablon vozidel

Více než 1 000 výplní, rámečků a vzorků

Dokumentace

Stručná úvodní příručka

Stručná referenční karta

Soubory nápovědy

Výuka

Novinka! Interaktivní úvodní průvodci

Novinka! Vysvětlení od odborníků

Vylepšení! Ukotvitelný panel Rady

Vylepšení! Přístup k sekci Discovery Center z uvítací obrazovky (Pouze v angličtině)

Vylepšení! Více než 5 hodin výukových videí s novým obsahem

Video rady

Tipy a triky

 

Minimální systémové požadavky


Windows 10, Windows 8.1 nebo Windows 7 (32bitové nebo 64bitové verze) s nejnovějšími aktualizacemi a balíky Service Pack

Intel Core i3/5/7 nebo AMD Athlon 64

2 GB paměti RAM

1 GB volného místa na pevném disku

Rozlišení obrazovky 1280 x 720 při přiblížení 100 % (96 dpi), 1920 x 1080 při přiblížení 150 % a 2560 x 1440 při přiblížení 200 %

Jednotka DVD pro instalaci z disku DVD

Vícedotyková obrazovka, myš nebo tablet

Microsoft .NET Framework 4.6

Microsoft Internet Explorer 11 nebo novější

K aktivaci a ověření sady CorelDRAW Graphics Suite, získání aktualizací produktů a používání online funkcí a obsahu je nutné připojení k Internetu. Produkt je možné používat offline, pokud se připojíte
k Internetu alespoň jednou měsíčně kvůli ověření vaší softwarové licence.

 

Dostupnost a ceny

Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 je nyní dostupná v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, češtině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině, turečtině a japonštině. Stáhněte si software nyní na adrese www.coreldraw.com. Dodávky začnou 5. dubna 2016. Plná verze je k dostání za 725 € bez DPH  a upgrade za 362 € bez DPH. Předplatné je dostupné za 34,95 € včetně DPH za měsíc nebo za 239,40 € včetně DPH za rok. Členství Premium je k dispozici za 119,40 € včetně DPH za rok. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání.