Lightroom CC verze 2015.4-2015.7)

Podpora formátu RAW na mobilních zařízeních

Pořizujte, upravujte a sdílejte fotografie ve formátu Adobe DNG pomocí svého zařízení se systémem iOS nebo Android. Poté fotografie a provedené úpravy synchronizujte s aplikací Lightroom CC
v počítači.

 

Selektivní úpravy na cestách

Selektivně aplikujte expozici, jas, ostrost a další úpravy na vybraných částí fotografie. K dispozici pro iPhone a iPad.

 

Lightroom pro Apple TV

Zobrazujte a sdílejte fotografie z aplikace Lightroom. Vychutnejte si zážitek z fotografií v pohodlí domova na velké obrazovce. K dispozici pro čtvrtou generaci Apple TV.

 

Přímý přístup ke službě Adobe Stock

Nově můžete své fotografie z aplikace Lightroom nahrávat přímo do služby Adobe Stock a prodávat je zákazníkům z této největší tvůrčí komunity na světě.

 

Narovnání s vodítkem

Zachyťte vždy dokonalou perspektivu pomocí ovládání a narovnávání zkosených linií, například
u horizontu nebo deformovaných budov, které nebyly automaticky detekované nástrojem Narovnání.

 

Uvidíte to celé

Pokřivení ohraničení roztáhne okraje sloučeného panoramatu tak, abyste nemuseli odříznout ani jeden důležitý detail. Vzhled i dojem z celého obrazu zůstanou stejné, i když má sloučené panorama průhledné okraje.

 

Snadnější úpravy na cestách

Nová vylepšení pro systém iOS9 na iPadu Pro umožňují využít funkci rozděleného zobrazení a přesouvání současně s úpravou barev, odstínů či jasu fotografií.

 

Přednastavené režimy fotografií

Vyzkoušejte u svých fotografií přednastavené režimy fotoaparátu v aplikacích Adobe na svém iPadu nebo iPhonu a ještě před zmáčknutím spouště se podívejte, jak budou vypadat. Pak můžete nastavení snadno změnit nebo zrušit a použít původní fotografii.

 

Rozšířený nástroj tónové křivky

Vyzkoušejte lepší ovládání barev fotografií na iPadu nebo iPhonu. Pomůže vám s tím režim bodové křivky v nástroji tónové křivky, který nabízí přístup k barvám RGB a jednotlivým barevným kanálům červené, zelené a modré.

 

Rozdělené tónování

Fotografie z vašeho iPadu nebo iPhonu můžou nést váš nezaměnitelný styl. Zkuste na světla nebo na stíny aplikovat určitý barevný odstín nebo napodobit vzhled černobílé fotografie upravené pomocí tzv. rozděleného tónování.

 

Rychlý přístup k fotoaparátu

Nová podpora pro 3D Touch spouští fotoaparát na iPhonu 6s/6s Plus přímo z domovské obrazovky.
K rychlému náhledu fotografií z mřížky použijte funkci Peek and Pop.

 

 

Lightroom CC verze 2015.2/2015.3

Úprava mlhy v konkrétních oblastech

Zvyšte nebo snižte množství atmosférické mlhy pouze v požadovaných oblastech fotografií. Odstranění oparu je teď k dispozici jako místní úprava v odstupňovaném filtru, kruhovém filtru a štětci úprav.

 

Úplná kontrola nad barvou

Dolaďte barvy v konkrétních oblastech fotografií pomocí nástroje Cílená úprava, nové možnosti pro barevné/černobílé úpravy na iPadu a iPhonu.

 

Pořizujte úžasné fotografie

Rychleji přejděte od pořízení fotografie k dokončení pomocí fotoaparátu Adobe v aplikaci Lightroom na iPadu nebo iPhonu.

 

Upravujte mlhu za pochodu

Ovládejte množství atmosférické mlhy na fotografiích na iPadu a iPhonu. Odstraněním nadbytečné mlhy zvýrazněte barvy a kontrast nebo přidáním mlhy vytvořte umělecký efekt.

 

Transformace fotografií

Aplikace Lightroom se plynule propojuje s aplikací Adobe Photoshop Fix, takže můžete retušovat a restaurovat fotografie přímo na iPhonu nebo iPadu.

 

Podělte se o své příběhy

Vytvářejte úžasné videopříběhy z fotografií v aplikaci Lightroom. Odešlete je z iPadu nebo iPhonu do aplikace Adobe Premiere Clip a synchronizujte fotografie s rytmem své oblíbené hudby.

 

Jednoduše najděte své oblíbené fotografie

Najděte své oblíbené obrázky pro v novém zobrazení fotografií aplikace Lightroom na iPadu a iPhonu, které ukazuje fotografie a videa z alba Fotoaparát seřazené podle data.

 

Větší kontrola nad obrázky v Androidu

Mějte pod kontrolou barvy, tóny a vinětaci fotografií na zařízeních s Androidem.

 

Tvořte skvělé fotografie na webu

Mějte přístup k nastavením aplikace Lightroom a nástrojům pro úpravy a oříznutí z libovolného webového prohlížeče, ať jste kdekoli.

 

Adobe Portfolio

Získejte přístup do služby Adobe Portfolio na iPadu a iPhonu jedním kliknutím a vytvořte si osobní web za pár minut.
 

 

Lightroom CC verze 2015.1

Jednoduchá úprava mlhy

V aplikaci Lightroom na počítači můžete pomocí snadno ovladatelného posuvníku ovládat množství atmosférické mlhy na fotografiích. Odstraněním nadbytečné mlhy zvýrazněte barvy a kontrast nebo přidáním mlhy vytvořte umělecký efekt.

 

Zvýrazněte to nejlepší s vinětami

Díky upravitelným vinětám na iPadu nebo iPhonu vaše fotografie skutečně vyniknou.

 

Ovládání barev na cestách

Mějte barvy pod kontrolou díky novému nástroji pro úpravu barevných a černobílých obrázků na iPadu nebo iPhonu.

 

Ten správný tón

Přesně ovládejte tón fotografie pomocí nového nástroje pro úpravy Tónová křivka na iPadu nebo iPhonu.

 

Video na cestách

Přidávejte, sledujte a sdílejte videa ve svých kolekcích z iPadu nebo iPhonu.

 

Úprava bílých a černých úrovní během okamžiku

Mějte lepší kontrolu nad nejjasnějšími a nejtmavšími částmi fotografií při místních úpravách na počítači. V odstupňovaném filtru, kruhovém filtru a štětci pro úpravy jsou teď k dispozici posuvníky pro bílou a černou.

 

Přesunutí fotografií z aplikace Photoshop Elements do aplikace Lightroom

Přenos fotografií z aplikace Photoshop Elements do aplikace Lightroom na počítači je jednodušší než kdykoli předtím. Informace z katalogů aplikace Elements včetně hodnocení fotografií a tagů u lidí zůstanou v aplikaci Lightroom zachovány.
 

 

Lightroom CC

Jednoduchá tvorba HDR fotografií

Vytvářejte přirozené nebo surrealistické obrazy ze scén s mimořádně vysokým kontrastem. Pomocí funkce Sloučení do HDR můžete snadno zkombinovat více snímků pořízených s různým nastavením expozice do jednoho obrazu s vysokým dynamickým rozsahem.

 

Nádherná panoramata

Zachyťte mimořádně široké zorné pole a úžasné detaily. Technologie sloučení fotografií vám umožní spojit více obrazů, včetně nezpracovaných souborů, a vytvořit panoramatické obrazy bez viditelných přechodů.

 

Vyšší výkon

Importujte a zdokonalujte své fotografie ještě rychleji. Aplikace Lightroom využívá kompatibilní grafické procesory ke zvýšení celkové rychlosti, obzvláště když upravujete obrázky ve vývojářském modulu.

 

Rozpoznání obličeje

Najděte rychle fotografie rodiny a přátel i bez použití značek metadat. Vyberte obličej na jedné fotografii a aplikace Lightroom vyhledá tuto osobu na všech ostatních obrázcích. Rozdělujte fotografie do kategorií a skupin podle obličejů.

 

Pokročilé videoprezentace

Vytvářejte krásné propracované prezentace pomocí statických obrazů, videí a hudby s profesionálními efekty, jako je posouvání a zvětšování.

 

Vylepšené webové galerie

Představte svou práci v elegantních, poutavých a interaktivních webových galeriích. Nové šablony galerií, které jsou kompatibilní s formátem HTML5, fungují s širokou škálou prohlížečů pro počítače i mobilní zařízení.

 

Lepší ovládání filtrů

Určete přesně, na které části obrázku se aplikují postupné nebo kruhové filtry. Nově můžete pomocí štětce kdekoli upravit masku filtru a přidat nebo odebrat efekt filtru.

 

Snadné sdílení fotografií

Publikujte webové galerie pomocí aplikace Lightroom. Získejte reakce na své fotografie, začínejte diskuse a mnoho dalšího – to vše z aplikace Lightroom na vašem mobilním zařízení nebo počítači.

 

Podpora více zařízení

Lightroom je nyní k dispozici na zařízeních se systémem Android. Stejně jako u iPadu a iPhonu se všechny vaše úpravy synchronizují s počítačem.

 

Vizuální vyprávění

Přesouvejte obrázky z aplikace Lightroom do aplikací Adobe Voice a Slate na iPadu nebo iPhonu a vytvářejte vizuální příběhy a animovaná videa.

 

Úpravy zkopírováním a vložením

Na svém mobilním zařízení můžete rychle zkopírovat úpravy z jedné fotografie a vložit je do jiné k ultra rychlému zpracování.

 

Perfektní prezentace

Díky novému režimu Prezentace na mobilním zařízení se můžete pochlubit svými fotografiemi, aniž byste je neúmyslně upravili nebo pozměnili.

 

Rychlé prohledávání fotografií

Segmentované zobrazení na vašem mobilním zařízení vám pomůže najít oblíbené fotografie rychleji než kdy předtím.

 

Rychlé přizpůsobení kompozic

Přepracované možnosti oříznutí na mobilním zařízení umožňují rychlé úpravy, zarovnání a automatické narovnání fotografií.

 

 

(zdroj: http://www.adobe.com/cz/products/photoshop-lightroom/features.html)