Zachycení barev chytrým telefonem

 

 

 

TECHKON ColorCatcher je jednoduchým a rychlým způsobem, jak zachytit, definovat a přiřadit správnou barvu pomocí smartphonu na několika barevných paletách.

 

TECHKON, jako dodavatel prémiových systémů barevných měření a softwarových řešení, nabízí výkonné řešení definice barev, které je zábavné a jednoduše ovladatelné.

 

Jednoduchý, výkonný a všestranný

ColorCatcher se skládá ze dvou částí:
1. ColorCatcher smartphone App
2. plastová barevná stupnice velikosti kreditní karty

 

 
Tuto novinku je velice snadné použít:

1. Stáhněte si a nainstalujte ColorCatcher aplikaci do svého chytrého telefonu.
2. Umístěte barevnou stupnici na vzorek barvy, kteou chcete zachytit a definovat.
3. Spusťte aplikaci ColorCatcher. Ujistěte se, že Vaše cílová barva se nachází v hledáčku fotoaparátu Vašeho smartphonu.
4. Váš chytrý telefon automaticky definuje cílovou barvu a zobrazí Vám barevné hodnoty v profilu RGB a RAL.

 

 

 
Jak to funguje:


Digitální fotoaparáty, zejména ty integrované v chytrých telefonech, si obvykle nejsou příliš jisté při určování barev. To znamená, že zachycené barvy se docela zásadně liší v závislosti na světelných podmínkách, vzdálenosti telefonu od zachycovaného objektu a celkového nastavení fotoaparátu smartphonu.


Nyní, s IP-chráněnou technologií ColorCatcher od Techkonu, je možné generovat přesné informace o barevnosti i na mobilních zařízeních. Nový engine transformace barev vložený do aplikace ColorCatcher, v kombinaci s barevnou stupnicí, která obsahuje absolutní barevná data, poskytuje přesné informace o barvě.

 

Aplikace je k dispozici zdarma ke stažení na Apple store a Google play.
Barevná plastová stupnice se dá objednat přímo na stránkách výrobce, Amazonu nebo na Techkonu a vyjde Vás na 94,- €.

 

Celkově si myslím, že je to naprosto skvělá vychytávka, kterou ocení leckterý člověk pohybující se v oblasti designu. Mé prvotní nadšení, které se mě zhostilo na letošní výstavě Reklama - Polygraf, kde jsem se s touto novinkou seznámil, však velice rychle vyprchalo ve chvíli, kdy jsem si najel na stránky výrobce a zjistil jsem prodejní cenu plastové barevné stupnice. Je sice krásné, že je aplikace zdarma, ale cena 94 euro za malý kousek plastu je opravdu hodně. Kdyby se po přepočtu na české koruny cena pohybovala v rozmezí mezi 500 a 1000 Kč, tak bych se pravděpodobně sám odvázal a tuto vychytávku si pořídil, ale takhle? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací naleznete na stránkách výrobce.